| Permit: | 1969 Yr. |
| Management Company: | ISS EastPoint Property Management Ltd |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Star House
|
High, Star House
2017-05-22 Market Info |
Gross 2,176ft² |
HKD$29.7 M
@
$13,649
|
- |
|
Star House
|
Flat 25A-01, 18/F/F, Star House
2017-05-20 Land Registry |
Gross 484ft² |
HKD$5.44 M
@
$11,236
|
- |
|
Star House
|
Flat 16-16A, 18/F/F, Star House
2017-05-18 Land Registry |
Gross 2,173ft² |
HKD$39.11 M
@
$18,000
|
- |
|
Star House
|
Flat 1816-16A, Star House
2017-05-04 Land Registry |
Gross 2,173ft² |
HKD$39.11 M
@
$18,000
|
- |
|
Star House
|
Flat 1220, Star House
2017-04-28 Land Registry |
Gross 754ft² |
HKD$13.16 M
@
$17,450
|
- |
|
Star House
|
Flat 20, 12/F/F, Star House
2017-04-27 Land Registry |
Gross 754ft² |
HKD$13.16 M
@
$17,450
|
- |
|
Star House
|
Low, Star House
2017-04-27 Market Info |
Gross 436ft² |
HKD$4.18 M
@
$9,587
|
- |
|
Star House
|
Flat 736, Star House
2017-04-21 Land Registry |
Gross 436ft² |
HKD$4.18 M
@
$9,587
|
- |
|
Star House
|
Flat 757, Star House
2017-04-10 Land Registry |
Gross 328ft² |
HKD$3.36 M
@
$10,244
|
- |
|
Star House
|
Low, Star House
2017-04-10 Market Info |
Gross 328ft² |
HKD$3.36 M
@
$10,244
|
- |