| Permit: | 1969 Yr. |
| Management Company: | ISS EastPoint Property Management Ltd |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Star House
|
Flat 27C, 5/F, Star House
2019-03-12 Land Registry |
Gross 417ft² |
HKD$5.5 M
@
$13,189
|
- |
|
Star House
|
Flat 39, Low, Star House
2018-12-11 Market Info |
Gross 311ft² |
HKD$3.8 M
@
$12,219
|
- |
|
Star House
|
Flat 20, 9/F, Star House
2018-11-23 Land Registry |
Gross 754ft² |
HKD$13.2 M
@
$17,507
|
- |
|
Star House
|
Flat 29&29B, 05/F/F, Star House
2018-10-16 Land Registry |
Gross 1,276ft² |
HKD$4.47 M
@
$3,500
|
- |
|
Star House
|
Flat 16, Middle, Star House
2018-10-02 Market Info |
Gross 2,176ft² |
HKD$42.98 M
@
$19,750
|
- |
|
Star House
|
Middle, Star House
2018-09-24 Market Info |
Gross 2,173ft² |
HKD$43.03 M
@
$19,800
|
- |
|
Star House
|
Flat 28A, 14/F, Star House
2018-09-21 Land Registry |
Gross 250ft² |
HKD$3.2 M
@
$12,800
|
- |
|
Star House
|
Flat 28A, 14/F/F, Star House
2018-09-21 Land Registry |
Gross 202ft² |
HKD$3.2 M
@
$15,842
|
- |
|
Star House
|
Flat 27A, 05/F/F, Star House
2018-07-30 Land Registry |
Gross 569ft² |
HKD$6.8 M
@
$11,951
|
- |
|
Star House
|
Flat 27A, 5/F, Star House
2018-07-18 Land Registry |
Gross 557ft² |
HKD$6.8 M
@
$12,208
|
- |