NAN FUNG CENTRE Latest Transactions

Tsuen Wan 264-298 Castle Peak Road & 64-98 Sai Lau Kok Road
Permit:
1983 Yr.
Management Company:
HONG KONG LAND PROPERTY MANAGEMENT LTD

Nan Fung Centre Transactions

Address Area Price Sold/Leased Profit/Loss
Nan Fung Centre | Flat 33, Nan Fung Centre
2023-06-21
Land Registry
Gross 373ft²
HKD$4.1 M
@ $10,992
-
Nan Fung Centre | Flat 38, Nan Fung Centre
2023-06-02
Land Registry
Gross 1,041ft²
HKD$9.5 M
@ $9,126
-
Nan Fung Centre | Flat 36, Nan Fung Centre
2023-05-31
Land Registry
Gross 490ft²
HKD$4.5 M
@ $9,184
-
Nan Fung Centre | Flat 37, Nan Fung Centre
2023-05-23
Land Registry
Gross 549ft²
HKD$4.5 M
@ $8,197
-
Nan Fung Centre | Flat 36, Nan Fung Centre
2023-05-09
Land Registry
Gross 490ft²
HKD$4.5 M
@ $9,184
-
2023-05-02
Land Registry
Gross 114ft²
HKD$11.5 M
@ $100,877
-
Nan Fung Centre | Flat 02, Nan Fung Centre
2023-04-21
Land Registry
Gross 881ft²
HKD$8.62 M
@ $9,784
-
Nan Fung Centre | Flat 26, Nan Fung Centre
2023-04-12
Land Registry
Gross 328ft²
HKD$3.88 M
@ $11,829
-
2023-03-21
Land Registry
Gross 661ft²
HKD$6.83 M
@ $10,333
-
Nan Fung Centre | Flat 28, Nan Fung Centre
2023-03-03
Land Registry
Gross 373ft²
HKD$4.18 M
@ $11,206
-
Loading...