| Permit: | 1987 Yr. |
| Management Company: | FPD Savills Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Lippo Centre
|
Flat 06, Lippo Centre, Tower 1
2023-03-06 Land Registry |
Gross 1,570ft² |
HKD$8.97 M
@
$5,712
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 09, Lippo Centre, Tower 1
2023-03-06 Land Registry |
Gross 1,890ft² |
HKD$19.78 M
@
$10,463
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 04-06, Lippo Centre, Tower 1
2023-02-14 Land Registry |
Gross 3,475ft² |
HKD$78.19 M
@
$22,500
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 04-06, Lippo Centre - Tower 1
2023-01-31 Land Registry |
Gross 3,475ft² |
HKD$78.19 M
@
$22,500
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 10B-11, Lippo Centre - Tower 2
2022-12-30 Land Registry |
Gross 2,270ft² |
HKD$65.5 M
@
$28,855
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 02-04, Lippo Centre, Tower 2
2022-10-12 Land Registry |
Gross 4,240ft² |
HKD$17.46 M
@
$4,118
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 2, Lippo Centre - Tower 2
2022-07-19 Land Registry |
Gross 1,341ft² |
HKD$37.1 M
@
$27,666
|
- |
|
Lippo Centre
|
High, Lippo Centre, Tower 2
2022-06-10 Market Info |
Gross 1,341ft² |
HKD$38 M
@
$28,337
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 3, Lippo Centre - Tower 2
2022-06-07 Land Registry |
Gross 1,149ft² |
HKD$29.7 M
@
$25,849
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 03, Lippo Centre, Tower 2
2022-05-31 Land Registry |
Gross 1,100ft² |
HKD$29.7 M
@
$27,000
|
- |