| Permit: | 1987 Yr. |
| Management Company: | FPD Savills Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Lippo Centre
|
Flat 07, Lippo Centre, Tower 1
2026-03-11 Land Registry |
Gross 1,860ft² |
HKD$23.8 M
@
$12,796
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 7, Middle, Lippo Centre - Tower 2
2026-03-11 Market Info |
Gross 1,759ft² |
HKD$26.39 M
@
$15,000
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 1, Low, Lippo Centre - Tower 2
2026-03-06 Land Registry |
Gross 1,011ft² |
HKD$13.1 M
@
$12,957
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat WF, High, Lippo Centre - Tower 1
2026-03-05 Land Registry |
Gross 18,085ft² |
HKD$251 M
@
$13,879
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat WF, Lippo Centre, Tower 1
2026-02-09 Land Registry |
Gross 18,085ft² |
HKD$251 M
@
$13,879
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat SH4+1-2, Lippo Centre - Tower 1
2026-01-02 Land Registry |
Gross 28,712ft² |
HKD$299.8 M
@
$10,442
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 4號舖連閣樓1,2號舖, Lippo Tower Queensway
2026-01-02 Land Registry |
Gross 28,712ft² |
HKD$299.8 M
@
$10,442
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 9B, Middle, Lippo Centre - Tower 1
2025-12-17 Market Info |
Gross 576ft² |
HKD$6.91 M
@
$12,000
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 09A, Lippo Centre, Tower 1
2025-12-16 Land Registry |
Gross 536ft² |
HKD$6.43 M
@
$12,000
|
- |
|
Lippo Centre
|
Flat 09B, Lippo Centre, Tower 1
2025-12-15 Land Registry |
Gross 576ft² |
HKD$7.3 M
@
$12,674
|
- |