| Permit: | 2011 Yr. |
| Management Company: | Savills Billion Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Grandion Plaza
|
Flat WF, High, Grandion Plaza
2013-10-12 Market Info |
Gross 7,757ft² |
HKD$53.52 M
@
$6,900
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Middle, Grandion Plaza
2013-10-11 Market Info |
Gross 2,682ft² |
HKD$13.41 M
@
$5,000
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat W/F, 21/F/F, Grandion Plaza
2013-10-09 Land Registry |
Gross 7,757ft² |
HKD$50.4 M
@
$6,497
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat C, High, Grandion Plaza
2013-01-11 Market Info |
Gross 681ft² |
HKD$4.15 M
@
$6,094
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat C, 29/F/F, Grandion Plaza
2013-01-10 Land Registry |
Gross 681ft² |
HKD$4.15 M
@
$6,094
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat B, 08/F/F, Grandion Plaza
2012-06-01 Land Registry |
Gross 2,132ft² |
HKD$10.93 M
@
$5,127
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat C, 29/F/F, Grandion Plaza
2012-02-28 Land Registry |
Gross 681ft² |
HKD$3.64 M
@
$5,345
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat W/F, 18/F/F, Grandion Plaza
2011-11-08 Land Registry |
Gross 7,757ft² |
HKD$45.15 M
@
$5,820
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat A, 19/F/F, Grandion Plaza
2011-07-18 Land Registry |
Gross 2,341ft² |
HKD$13.82 M
@
$5,905
|
- |
|
Grandion Plaza
|
Flat B, 08/F/F, Grandion Plaza
2011-06-16 Land Registry |
Gross 2,132ft² |
HKD$9.59 M
@
$4,500
|
- |