| Permit: | 1980 Yr. |
| Management Company: | MTR Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
World Wide House
|
其他/F, World Wide House
2020-06-19 Market Info |
Gross 200ft² |
Leased
HKD$10,200
@
$51
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 7, Middle, World-wide House
2020-02-18 Market Info |
Gross 4,024ft² |
Leased
HKD$297,776
@
$74
|
- |
|
World Wide House
|
Middle, World-wide House
2020-02-17 Market Info |
Gross 3,554ft² |
Leased
HKD$262,996
@
$74
|
- |
|
World Wide House
|
商場/F, World Wide House
2019-07-18 Market Info |
Gross 180ft² |
Leased
HKD$32,000
@
$178
|
- |
|
World Wide House
|
Low, World-wide House
2019-07-03 Market Info |
Gross 895ft² |
Leased
HKD$70,000
@
$78
|
- |
|
World Wide House
|
商場/F, World Wide House
2019-07-02 Market Info |
Gross 342ft² |
Leased
HKD$32,000
@
$94
|
- |
|
World Wide House
|
Middle, World-wide House
2019-04-10 Market Info |
Gross 4,033ft² |
Leased
HKD$274,244
@
$68
|
- |
|
World Wide House
|
Middle, World-wide House
2019-04-09 Market Info |
Gross 2,643ft² |
Leased
HKD$237,870
@
$90
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 5, Low, World-wide House
2019-04-04 Market Info |
Gross 4,033ft² |
Leased
HKD$282,310
@
$70
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 01-02, 19/F/F, World-wide House
2019-04-04 Land Registry |
Gross 6,771ft² |
Leased
HKD$595,848
@
$88
|
- |