| Permit: | 2010 Yr. |
| Management Company: | SUN HUNG KAI PROPERTY MANAGEMENT LTD |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Excel Centre
|
Flat WF, 28/F/F, Excel Centre
2011-07-25 Land Registry |
Gross 5,961ft² |
HKD$38.81 M
@
$6,511
|
- |
|
Excel Centre
|
Middle, Excel Centre
2011-07-22 Market Info |
Gross 5,961ft² |
HKD$35.47 M
@
$5,950
|
- |
|
Excel Centre
|
Flat WF, 12/F/F, Excel Centre
2011-06-30 Land Registry |
Gross 5,669ft² |
HKD$28.41 M
@
$5,012
|
- |
|
Excel Centre
|
Flat WF, 16/F/F, Excel Centre
2011-06-30 Land Registry |
Gross 5,961ft² |
HKD$32.2 M
@
$5,402
|
- |
|
Excel Centre
|
Flat WF, 18/F/F, Excel Centre
2011-06-11 Land Registry |
Gross 5,961ft² |
HKD$32.07 M
@
$5,381
|
- |
|
Excel Centre
|
Flat WF, 13/F/F, Excel Centre
2011-06-07 Land Registry |
Gross 5,961ft² |
HKD$33.19 M
@
$5,567
|
- |
|
Excel Centre
|
Low, Excel Centre
2011-06-07 Market Info |
Gross 5,961ft² |
HKD$32.5 M
@
$5,452
|
- |
|
Excel Centre
|
High, Excel Centre
2011-04-29 Market Info |
Gross 5,961ft² |
HKD$36.96 M
@
$6,200
|
- |
|
Excel Centre
|
High, Excel Centre
2011-04-29 Market Info |
Gross 5,961ft² |
HKD$37.44 M
@
$6,280
|
- |
|
Excel Centre
|
Middle, Excel Centre
2011-04-27 Market Info |
Gross 5,961ft² |
HKD$36.88 M
@
$6,186
|
- |