| Total Block: | 6 towers( Tower 1A, 1B, 2A, 2B, 3 and 5) |
| Permit: | 2018 Yr. |
| Developer: | Poly |
| Management Company: | Poly (Hong Kong) Property Management Limited |
| Total Unit: | 930 |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Vibe Centro
|
Flat D, 38/F, Tower 1a
2026-05-11 Land Registry 1 Room |
363ft² |
HKD$6.85 M
@
$18,871
|
- 20.7% |
|
Vibe Centro
|
Flat C, 1/F, Tower 1b
2026-05-08 Land Registry |
228ft² |
HKD$4.2 M
@
$18,421
|
- 6.7% |
|
Vibe Centro
|
Flat D, 11/F, Tower 2b
2026-04-30 Land Registry 1 Room |
306ft² |
HKD$6.08 M
@
$19,869
|
- 3% |
|
Vibe Centro
|
Flat D, High, Tower 1a, Vibe Centro
2026-04-28 Market Info 1 Room |
363ft² |
HKD$6.85 M
@
$18,871
|
- |
|
Vibe Centro
|
Flat D, 15/F, Tower 2b
2026-04-22 Land Registry 1 Room |
306ft² |
HKD$6.3 M
@
$20,588
|
- 8.2% |
|
Vibe Centro
|
Flat A, 33/F, Tower 2b
2026-04-21 Land Registry 4 Rooms |
1,010ft² |
HKD$33.01 M
@
$32,683
|
- 13.5% |
|
Vibe Centro
|
Flat D, Low, Tower 2b, Vibe Centro
2026-04-10 Market Info 1 Room |
306ft² |
HKD$6.08 M
@
$19,869
|
- |
|
Vibe Centro
|
Flat C, Low, Tower 1b
2026-04-05 Market Info Balcony |
228ft² |
HKD$4.2 M
@
$18,421
|
- |
|
Vibe Centro
|
Flat C, 5/F, Tower 2b
2026-04-02 Land Registry 1 Room |
319ft² |
HKD$2.8 M
@
$8,777
|
- - |
|
Vibe Centro
|
Flat D, 8/F, Tower 2b
2026-04-01 Land Registry 1 Room |
306ft² |
HKD$5.99 M
@
$19,575
|
+ 49.8% |