Tuen Mun Town Plaza, Flat G, 16/F, Tower 4

Tuen Mun No.1 Tuen Shun Street

Unit Information

Block:
Tower 4
Gross area:
Gross 492ft²
Saleable area:
349ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-16

Sold Price
HKD$4 M
Building Unit Price
$8,130
Unit Price
$11,461
Transaction Format
Land Registry
Loss
-16.7%
Prev Date
2022-06-17

2022-06-17

Sold Price
HKD$4.8 M
Building Unit Price
$9,756
Unit Price
$13,754
Transaction Format
Land Registry
Profit
+405.3%
Prev Date
2000-07-22