| Block: | Block 6 |
| Gross area: | Gross 432ft² |
| Saleable area: | 343ft² |
| Bedroom: | 2 Rooms |
| Transactions: | 2 |
| Sold Price |
HKD$5.1 M
|
| Building Unit Price |
$11,806
|
| Unit Price |
$14,869
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Loss |
-13.6%
|
| Prev Date |
2022-05-26
|
| Sold Price |
HKD$5.9 M
|
| Building Unit Price |
$13,657
|
| Unit Price |
$17,201
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Profit |
+310.3%
|
| Prev Date |
2005-06-22
|