The Parkside, Flat D, 8/F, Tower 2

Tseung Kwan O No.18 Tong Chun Street

Unit Information

Block:
Tower 2
Saleable area:
726ft²
Bedroom:
3 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-18

Sold Price
HKD$13.5 M
Unit Price
$18,595
Transaction Format
Land Registry
Profit
+22.7%
Prev Date
2021-09-24

2021-09-24

Sold Price
HKD$11 M
Unit Price
$15,152
Transaction Format
Land Registry
Profit
+29.1%
Prev Date
2014-12-10