| Permit: | 2022 Yr. |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
The Henley
|
Flat H, Condominium A
2026-02-27 Land Registry |
194ft² |
HKD$5.67 M
@
$29,250
|
- |
|
The Henley
|
Flat D, 20/F, Tower 1
2026-02-27 Land Registry |
476ft² |
HKD$13.5 M
@
$28,361
|
- 6.4% |
|
The Henley
|
Flat D, 30/F, Tower 2
2026-02-27 Land Registry |
546ft² |
HKD$18.54 M
@
$33,951
|
- |
|
The Henley
|
Flat A, 21/F, Tower 2
2026-02-27 Land Registry |
889ft² |
HKD$28.96 M
@
$32,581
|
- |
|
The Henley
|
Flat C, 33/F, Tower 3a
2026-02-24 Land Registry |
367ft² |
HKD$9.03 M
@
$24,601
|
- |
|
The Henley
|
Flat D, 26/F, Tower 3a
2026-02-23 Land Registry |
356ft² |
HKD$8.24 M
@
$23,144
|
- |
|
The Henley
|
Flat C, 38/F, Tower 3a
2026-02-16 Land Registry |
367ft² |
HKD$8.98 M
@
$24,467
|
- |
|
The Henley
|
Flat C, 27/F, Tower 1
2026-02-16 Land Registry |
542ft² |
HKD$18.17 M
@
$33,525
|
- |
|
The Henley
|
Flat D, 1/F, Tower 3a
2026-02-13 Land Registry |
356ft² |
HKD$7.45 M
@
$20,937
|
- |
|
The Henley
|
Flat C, 39/F, Tower 3a
2026-02-13 Land Registry |
367ft² |
HKD$9.08 M
@
$24,748
|
- |