| Permit: | 2022 Yr. |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
The Henley
|
Flat C, 9/F, Tower 1
2026-04-10 Land Registry |
542ft² |
HKD$17.29 M
@
$31,900
|
- |
|
The Henley
|
Flat B, 20/F, Tower 1
2026-04-10 Land Registry |
550ft² |
HKD$17.41 M
@
$31,655
|
- |
|
The Henley
|
Flat E, Condominium B
2026-04-09 Land Registry |
280ft² |
HKD$8.06 M
@
$28,800
|
- |
|
The Henley
|
Flat A, 29/F, Tower 2
2026-04-09 Land Registry |
889ft² |
HKD$29.16 M
@
$32,800
|
- |
|
The Henley
|
Flat B, 25/F, Tower 1
2026-04-09 Land Registry |
550ft² |
HKD$18.1 M
@
$32,900
|
- |
|
The Henley
|
Flat E, 40/F, Tower 3a
2026-04-08 Land Registry |
238ft² |
HKD$5.67 M
@
$23,804
|
- |
|
The Henley
|
Flat D, 36/F, Tower 3a
2026-04-02 Land Registry |
356ft² |
HKD$8.48 M
@
$23,831
|
- |
|
The Henley
|
Flat E, Condominium C
2026-04-01 Land Registry |
280ft² |
HKD$8.06 M
@
$28,800
|
- |
|
The Henley
|
Flat D, 33/F, Tower 3a
2026-04-01 Land Registry |
356ft² |
HKD$8.44 M
@
$23,695
|
- |
|
The Henley
|
Flat D, 35/F, Tower 3a
2026-04-01 Land Registry |
356ft² |
HKD$8.46 M
@
$23,763
|
- |