| Total Block: | 9( Tower 1 to 10, without Tower 4) |
| Permit: | 2017 Yr. |
| Developer: | Kerry |
| Management Company: | Kerry Property Management Services Limited |
| Total Unit: | 1429 |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Mantin Heights
|
Flat H, 3/F, Tower 6
2026-05-12 Land Registry |
936ft² |
HKD$19 M
@
$20,299
|
- |
|
Mantin Heights
|
Flat H, 8/F, Tower 6
2026-05-08 Land Registry 3 Rooms |
936ft² |
HKD$20 M
@
$21,368
|
- 15.3% |
|
Mantin Heights
|
Flat F, High, Tower 1, Mantin Heights
2026-05-07 Market Info 2 Rooms |
570ft² |
HKD$11.58 M
@
$20,316
|
- |
|
Mantin Heights
|
Flat B, 12/F, Tower 5
2026-05-06 Land Registry 2 Rooms |
698ft² |
HKD$4.15 M
@
$5,946
|
+ 3.8% |
|
Mantin Heights
|
Flat A, 18/F, Tower 1
2026-05-04 Land Registry 2 Rooms |
505ft² |
HKD$9.2 M
@
$18,218
|
- 5.2% |
|
Mantin Heights
|
Flat H, Low, Tower 6, Mantin Heights
2026-05-04 Market Info 3 Rooms |
936ft² |
HKD$20 M
@
$21,368
|
- |
|
Mantin Heights
|
Flat F, 11/F, Tower 5
2026-04-10 Land Registry 2 Rooms |
587ft² |
HKD$11.3 M
@
$19,250
|
+ 5.6% |
|
Mantin Heights
|
Flat A, Middle, Tower 1, Mantin Heights
2026-04-10 Market Info 2 Rooms |
506ft² |
HKD$9.2 M
@
$18,182
|
- |
|
Mantin Heights
|
Flat B, 17/F, Tower 1
2026-04-09 Land Registry 2 Rooms |
681ft² |
HKD$13.25 M
@
$19,457
|
- 15.5% |
|
Mantin Heights
|
Flat A, 19/F, Tower 2
2026-03-31 Land Registry 2 Rooms |
585ft² |
HKD$11.98 M
@
$20,479
|
- 13.4% |