| Block: | Block B |
| Gross area: | Gross 579ft² |
| Saleable area: | 426ft² |
| Bedroom: | 2 Rooms |
| Transactions: | 2 |
| Sold Price |
HKD$5.05 M
|
| Building Unit Price |
$8,722
|
| Unit Price |
$11,854
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Loss |
-24.8%
|
| Prev Date |
2021-10-06
|
| Sold Price |
HKD$6.72 M
|
| Building Unit Price |
$11,603
|
| Unit Price |
$15,770
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Profit |
+18.9%
|
| Prev Date |
2017-10-20
|