Kwong Sang Hong Building, Flat P, 4/F, Block D

Wan Chai No.298 Hennessy Road

Unit Information

Block:
Block D
Gross area:
Gross 515ft²
Saleable area:
401ft²
Transactions:
2

Records

2026-04-15

Sold Price
HKD$4.8 M
Building Unit Price
$9,320
Unit Price
$11,970
Transaction Format
Land Registry
Loss
-11.1%
Prev Date
2019-10-14

2019-10-14

Sold Price
HKD$5.4 M
Building Unit Price
$10,485
Unit Price
$13,466
Transaction Format
Land Registry