| Total Block: | 2 Towers |
| Permit: | 2024 Yr. |
| Developer: | Wheelock |
| Management Company: | Harriman Property Management Limited |
| Total Unit: | 444 units |
| School Zone: | Pri: 48 Sec: Kwun Tong District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
KOKO Hills
|
Flat B, 23/F, Tower 8
2026-03-04 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.81 M
@
$20,736
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 18/F, Tower 8
2026-03-04 Land Registry |
421ft² |
HKD$8.63 M
@
$20,501
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat A, 11/F, Tower 8
2026-03-04 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.7 M
@
$20,188
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 5/F, Tower 8
2026-03-03 Land Registry |
421ft² |
HKD$8.23 M
@
$19,539
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat E, 5/F, Tower 8
2026-02-26 Land Registry |
464ft² |
HKD$7.98 M
@
$17,198
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat E, 6/F, Tower 8
2026-02-26 Land Registry |
464ft² |
HKD$7.99 M
@
$17,224
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat A, 12/F, Tower 8
2026-02-25 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.72 M
@
$20,225
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat A, 23/F, Tower 8
2026-02-16 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.91 M
@
$20,675
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 8/F, Tower 9
2026-02-13 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.52 M
@
$19,763
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat K, 20/F, Tower 8
2026-02-13 Land Registry |
432ft² |
HKD$8.61 M
@
$19,928
|
- |