| Total Block: | 2 Towers |
| Permit: | 2024 Yr. |
| Developer: | Wheelock |
| Management Company: | Harriman Property Management Limited |
| Total Unit: | 444 units |
| School Zone: | Pri: 48 Sec: Kwun Tong District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
KOKO Hills
|
Flat C, 23/F, Tower 9
2026-04-09 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.99 M
@
$20,856
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 22/F, Tower 8
2026-04-08 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.87 M
@
$20,859
|
+ 0.6% |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 19/F, Tower 8
2026-04-08 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.76 M
@
$20,609
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 17/F, Tower 8
2026-04-02 Land Registry |
421ft² |
HKD$8.58 M
@
$20,382
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat A, 20/F, Tower 8
2026-03-31 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.89 M
@
$20,631
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 20/F, Tower 8
2026-03-31 Land Registry |
421ft² |
HKD$8.71 M
@
$20,694
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat J, 21/F, Tower 9
2026-03-31 Land Registry |
489ft² |
HKD$9.43 M
@
$19,290
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat G, 2/F, Tower 8
2026-03-30 Land Registry |
441ft² |
HKD$8.16 M
@
$18,494
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat K, 19/F, Tower 8
2026-03-30 Land Registry |
432ft² |
HKD$8.59 M
@
$19,891
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 19/F, Tower 8
2026-03-27 Land Registry |
421ft² |
HKD$8.68 M
@
$20,610
|
- |