Grandeur Garden, Flat B, 12/F, Tower 4

Tai Wai Nos.2-12 Chik Fai Street

Unit Information

Block:
Tower 4
Gross area:
Gross 416ft²
Saleable area:
314ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-10

Sold Price
HKD$4.89 M
Building Unit Price
$11,755
Unit Price
$15,573
Transaction Format
Land Registry
Loss
-23.6%
Prev Date
2018-11-01

2018-11-01

Sold Price
HKD$6.4 M
Building Unit Price
$15,385
Unit Price
$20,382
Transaction Format
Land Registry
Profit
+151%
Prev Date
2012-06-28