Everwin Building, Flat E, 4/F, Everwin Building

North Point 406-408 Kings Road

Unit Information

Block:
Everwin Building
Gross area:
Gross 361ft²
Saleable area:
295ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-18

Sold Price
HKD$3.99 M
Building Unit Price
$11,053
Unit Price
$13,525
Transaction Format
Land Registry
Profit
+13%
Prev Date
2026-01-02

2026-01-02

Sold Price
HKD$3.53 M
Building Unit Price
$9,778
Unit Price
$11,966
Transaction Format
Land Registry
Loss
-2.8%
Prev Date
2016-03-08