East Asia Gardens, Flat 5, 18/F, Tai Fat House--tai Fat Tower

Tsuen Wan 2 Tsuen Wing Street

Unit Information

Block:
Tai Fat House--tai Fat Tower
Gross area:
Gross 635ft²
Saleable area:
452ft²
Transactions:
3

Records

2026-04-23

Sold Price
HKD$5.06 M
Building Unit Price
$7,969
Unit Price
$11,195
Transaction Format
Land Registry
Profit
+1.2%
Prev Date
2019-04-16

2019-04-16

Sold Price
HKD$5 M
Building Unit Price
$7,874
Unit Price
$11,062
Transaction Format
Land Registry
Loss
--
Prev Date
2018-10-16

2018-10-16

Sold Price
HKD$5 M
Building Unit Price
$7,874
Unit Price
$11,062
Transaction Format
Land Registry