Discovery Park, Flat C, 21/F, Block 12

Tsuen Wan No.398 Castle Peak Road Tsuen Wan

Unit Information

Block:
Block 12
Gross area:
Gross 593ft²
Saleable area:
477ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-08

Sold Price
HKD$6.5 M
Building Unit Price
$10,961
Unit Price
$13,627
Transaction Format
Land Registry
Profit
+0.3%
Prev Date
2018-04-30

2018-04-30

Sold Price
HKD$6.48 M
Building Unit Price
$10,927
Unit Price
$13,585
Transaction Format
Land Registry
Profit
+204.2%
Prev Date
2009-07-08