| State: | Phase I |
| Block: | Tower 3 |
| Gross area: | Gross 666ft² |
| Saleable area: | 502ft² |
| Bedroom: | 2 Rooms |
| Transactions: | 2 |
| Sold Price |
HKD$5.2 M
|
| Building Unit Price |
$7,808
|
| Unit Price |
$10,359
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Loss |
-10.3%
|
| Prev Date |
2023-06-01
|
| Sold Price |
HKD$5.8 M
|
| Building Unit Price |
$8,709
|
| Unit Price |
$11,554
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Profit |
+66%
|
| Prev Date |
2014-07-02
|