Castello, Flat H, 21/F, Block 3

Shatin No. 69 Siu Lek Yuen Road

Unit Information

Block:
Block 3
Gross area:
Gross 718ft²
Saleable area:
547ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-12

Sold Price
HKD$7.32 M
Building Unit Price
$10,195
Unit Price
$13,382
Transaction Format
Land Registry
Loss
-11.8%
Prev Date
2021-05-28

2021-05-28

Sold Price
HKD$8.3 M
Building Unit Price
$11,560
Unit Price
$15,174
Transaction Format
Land Registry
Profit
+90.8%
Prev Date
2012-07-05