Casa 880, Flat B, 39/F, Casa 880

Quarry Bay No.880 Kings Road

Unit Information

Block:
Casa 880
Gross area:
Gross 1,366ft²
Saleable area:
1,008ft²
Transactions:
3

Records

2026-05-13

Sold Price
HKD$5.4 M
Building Unit Price
$3,953
Unit Price
$5,357
Transaction Format
Land Registry
Profit
+103.8%
Prev Date
2026-02-12

2026-02-12

Sold Price
HKD$2.65 M
Building Unit Price
$1,940
Unit Price
$2,629
Transaction Format
Land Registry
Loss
--
Prev Date
2025-10-13

2025-10-13

Sold Price
HKD$2.65 M
Building Unit Price
$1,940
Unit Price
$2,629
Transaction Format
Land Registry
Loss
-81.7%
Prev Date
2012-06-11