Sierra Sea, Flat G, 8/F, Bleu Avenue Tower 5, Phase 1b

Tai Po 8 Hoi Ying Road

Unit Information

State:
Phase 1b
Block:
Bleu Avenue Tower 5
Saleable area:
302ft²
Bedroom:
1 Room
Transactions:
2

Records

2026-05-11

Sold Price
HKD$4.6 M
Unit Price
$15,232
Transaction Format
Land Registry
Profit
+24.3%
Prev Date
2025-06-16

2025-06-16

Sold Price
HKD$3.7 M
Unit Price
$12,259
Transaction Format
Land Registry