Kam Hay Court, Flat 6, 24/F, Kam Yan House--block B

Ma On Shan No. 6 Hang Hong Street

Unit Information

Block:
Kam Yan House--block B
Gross area:
Gross 515ft²
Saleable area:
401ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-23

Sold Price
HKD$4.2 M
Building Unit Price
$8,155
Unit Price
$10,474
Transaction Format
Land Registry
Profit
+20%
Prev Date
2024-06-18

2024-06-18

Sold Price
HKD$3.5 M
Building Unit Price
$6,796
Unit Price
$8,728
Transaction Format
Land Registry
Profit
+111%
Prev Date
2010-09-29