Emerald Green, Flat A, 20/F, Block 1

Yuen Long Yuen Long

Unit Information

Block:
Block 1
Gross area:
Gross 758ft²
Saleable area:
580ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-12

Sold Price
HKD$5.5 M
Building Unit Price
$7,256
Unit Price
$9,483
Transaction Format
Land Registry
Profit
+450%
Prev Date
2019-01-24

2019-01-24

Sold Price
HKD$1 M
Building Unit Price
$1,319
Unit Price
$1,724
Transaction Format
Land Registry
Loss
-57.4%
Prev Date
2009-05-05