Serene garden, Flat A, 20/F, Block 2

Tsing Yi No.77 Tsing King Road Tsing Yi

Unit Information

Block:
Block 2
Gross area:
Gross 518ft²
Saleable area:
431ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-13

Sold Price
HKD$4.83 M
Building Unit Price
$9,324
Unit Price
$11,206
Transaction Format
Land Registry
Loss
-19.5%
Prev Date
2021-02-23

2021-02-23

Sold Price
HKD$6 M
Building Unit Price
$11,583
Unit Price
$13,921
Transaction Format
Land Registry
Profit
+494.1%
Prev Date
2002-08-05