Sunshine City, Flat 7, 5/F, Block E, Phase 4

Ma On Shan No.18 On Shing Street

Unit Information

State:
Phase 4
Block:
Block E
Gross area:
Gross 461ft²
Saleable area:
338ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-15

Sold Price
HKD$5.35 M
Building Unit Price
$11,605
Unit Price
$15,828
Transaction Format
Land Registry
Loss
-12%
Prev Date
2021-06-02

2021-06-02

Sold Price
HKD$6.08 M
Building Unit Price
$13,189
Unit Price
$17,988
Transaction Format
Land Registry
Profit
+71.3%
Prev Date
2014-05-29