Sunshine City, Flat 7, 32/F, Block J, Phase 4

Ma On Shan No.18 On Shing Street

Unit Information

State:
Phase 4
Block:
Block J
Gross area:
Gross 496ft²
Saleable area:
363ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-27

Sold Price
HKD$5.45 M
Building Unit Price
$10,978
Unit Price
$15,000
Transaction Format
Land Registry
Loss
-9.3%
Prev Date
2020-01-15

2020-01-15

Sold Price
HKD$6 M
Building Unit Price
$12,097
Unit Price
$16,529
Transaction Format
Land Registry
Profit
+248.8%
Prev Date
2006-04-20