Elegant Terrace, Flat A, 2/F, Block 1

Western Mid-levels No. 36 Conduit Road

Unit Information

Block:
Block 1
Gross area:
Gross 1,348ft²
Saleable area:
1,027ft²
Bedroom:
3 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-05

Sold Price
HKD$17.18 M
Building Unit Price
$12,745
Unit Price
$16,728
Car Park
1 unit
Transaction Format
Land Registry
Profit
+19.3%
Prev Date
2025-10-23

2025-10-23

Sold Price
HKD$14.4 M
Building Unit Price
$10,682
Unit Price
$14,021
Car Park
1 unit
Transaction Format
Land Registry
Profit
+98.6%
Prev Date
2006-12-28