| Total Block: | 1 Tower |
| Permit: | 2024 Yr. |
| Management Company: | Kolot Property Services Limited |
| Total Unit: | 112 units |
| School Zone: | Pri: 74 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
The Parkland
|
Flat B, 10/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 2 Rooms |
449ft² |
HKD$4.36 M
@
$9,704
|
- |
|
The Parkland
|
Flat C, 12/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
312ft² |
HKD$3.06 M
@
$9,815
|
- |
|
The Parkland
|
Flat B, 8/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 2 Rooms |
449ft² |
HKD$4.27 M
@
$9,504
|
- |
|
The Parkland
|
Flat B, 6/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 2 Rooms |
449ft² |
HKD$4.18 M
@
$9,303
|
- |
|
The Parkland
|
Flat B, 2/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 2 Rooms |
449ft² |
HKD$4.05 M
@
$9,022
|
- |
|
The Parkland
|
Flat H, 8/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 2 Rooms |
488ft² |
HKD$4.51 M
@
$9,233
|
- |
|
The Parkland
|
Flat H, 6/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 2 Rooms |
488ft² |
HKD$4.41 M
@
$9,033
|
- |
|
The Parkland
|
Flat H, 2/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 2 Rooms |
488ft² |
HKD$4.27 M
@
$8,752
|
- |
|
The Parkland
|
Flat J, 6/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
282ft² |
HKD$2.53 M
@
$8,981
|
- |
|
The Parkland
|
Flat D, 3/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
284ft² |
HKD$2.61 M
@
$9,206
|
- |