| Total Block: | 1 Tower |
| Permit: | 2024 Yr. |
| Management Company: | Kolot Property Services Limited |
| Total Unit: | 112 units |
| School Zone: | Pri: 74 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
The Parkland
|
Flat J, 9/F, The Parkland
2025-03-13 Land Registry 1 Room |
282ft² |
HKD$2.68 M
@
$9,497
|
+ 2.3% |
|
The Parkland
|
Flat D, Middle, The Parkland
2025-02-28 Market Info 1 Room |
280ft² |
HKD$2.8 M
@
$10,000
|
- |
|
The Parkland
|
Flat H, 9/F, The Parkland
2025-01-10 Land Registry 2 Rooms |
488ft² |
HKD$4.56 M
@
$9,335
|
- |
|
The Parkland
|
Flat H, 7/F, The Parkland
2024-11-26 Land Registry 2 Rooms |
488ft² |
HKD$4.46 M
@
$9,133
|
- |
|
The Parkland
|
Flat D, 11/F, The Parkland
2024-11-05 Land Registry 1 Room |
284ft² |
HKD$3.13 M
@
$11,022
|
- |
|
The Parkland
|
Flat B, 11/F, The Parkland
2024-11-05 Land Registry 2 Rooms |
449ft² |
HKD$4.52 M
@
$10,066
|
- |
|
The Parkland
|
Flat A, 11/F, The Parkland
2024-11-05 Land Registry 1 Room |
303ft² |
HKD$3.23 M
@
$10,661
|
- |
|
The Parkland
|
Flat B, 9/F, The Parkland
2024-11-04 Land Registry 2 Rooms |
449ft² |
HKD$4.31 M
@
$9,603
|
- |
|
The Parkland
|
Flat E, 9/F, The Parkland
2024-11-04 Land Registry 1 Room |
285ft² |
HKD$2.76 M
@
$9,695
|
- |
|
The Parkland
|
Flat B, 3/F, The Parkland
2024-11-04 Land Registry 2 Rooms |
449ft² |
HKD$4.09 M
@
$9,113
|
- |