| Total Block: | 1 Tower |
| Permit: | 2024 Yr. |
| Management Company: | Kolot Property Services Limited |
| Total Unit: | 112 units |
| School Zone: | Pri: 74 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
The Parkland
|
Flat K, 9/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
302ft² |
HKD$2.8 M
@
$9,285
|
- |
|
The Parkland
|
Flat K, 3/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
302ft² |
HKD$2.66 M
@
$8,795
|
- |
|
The Parkland
|
Flat K, 5/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
302ft² |
HKD$2.68 M
@
$8,884
|
- |
|
The Parkland
|
Flat C, 7/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
312ft² |
HKD$2.91 M
@
$9,313
|
- |
|
The Parkland
|
Flat D, 9/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
284ft² |
HKD$2.75 M
@
$9,693
|
- |
|
The Parkland
|
Flat A, 5/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
303ft² |
HKD$2.76 M
@
$9,114
|
- |
|
The Parkland
|
Flat E, 5/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
285ft² |
HKD$2.65 M
@
$9,295
|
- |
|
The Parkland
|
Flat A, 9/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
303ft² |
HKD$2.88 M
@
$9,516
|
- |
|
The Parkland
|
Flat A, 7/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
303ft² |
HKD$2.82 M
@
$9,315
|
- |
|
The Parkland
|
Flat E, 7/F, The Parkland
2024-11-01 Land Registry 1 Room |
285ft² |
HKD$2.71 M
@
$9,494
|
- |