Park Central, Flat H, 1/F, Tower 2

Tseung Kwan O Tong Tak Street

Unit Information

Block:
Tower 2
Gross area:
Gross 617ft²
Saleable area:
465ft²
Transactions:
2

Records

2026-04-27

Sold Price
HKD$6.95 M
Building Unit Price
$11,264
Unit Price
$14,946
Transaction Format
Land Registry
Loss
-4.5%
Prev Date
2020-06-03

2020-06-03

Sold Price
HKD$7.28 M
Building Unit Price
$11,799
Unit Price
$15,656
Transaction Format
Land Registry
Profit
+366.6%
Prev Date
2002-11-01