Fortress Garden, Flat B, 28/F, Fu Dat Court

Fortress Hill 32 Fortress Hill Road

Unit Information

Block:
Fu Dat Court
Gross area:
Gross 762ft²
Saleable area:
652ft²
Bedroom:
3 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-13

Sold Price
HKD$9 M
Building Unit Price
$11,811
Unit Price
$13,804
Transaction Format
Land Registry
Profit
+63.6%
Prev Date
2020-09-24

2020-09-24

Sold Price
HKD$5.5 M
Building Unit Price
$7,218
Unit Price
$8,436
Transaction Format
Land Registry
Profit
+37.5%
Prev Date
1996-10-17