| Mobile QRCode |
|
| Monthly Rental |
Lease 18,000
( RMB 15,891 )
|
| Rental Price includes |
Gov tax, management fee
|
| Saleable Area |
371 ft² ( 34.5 m² )
Unit Price: @48.5 ( RMB @460.89 /m² )
|
| Estate |
Mei Sun Lau
HK Island Shek Tong Tsui
Block and Unit: Mid Floor(12-21|23/F),BLOCK A
Building age: 45 Year
|
| Floor zone |
Middle Floor
|
| Room and Bathroom |
2 Bedrooms
1 Bathroom
|
| Pri School Net |
|
| Sec School Net |
|
| Address |
No.442 Des Voeux Road West
|
|
Shek Tong Tsui( Bus Stop )
1 min Walk
Yat Fu Lane, Queen's Road West( Bus Stop )
1 min Walk
Hill Road( Bus Stop )
2 min Walk
|
|
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Mei Sun Lau
|
Flat A, Low, Block B, Mei Sun Lau
2026-03-19 Market Info |
354ft² |
Leased
HKD$12,000
@
$34
|
- |
|
Mei Sun Lau
|
Flat 2, Middle, Block A, Mei Sun Lau
2023-07-01 Market Info |
366ft² |
Leased
HKD$13,800
@
$38
|
- |
|
Mei Sun Lau
|
Flat 3, Middle, Block A
2023-06-15 Market Info |
366ft² |
Leased
HKD$14,000
@
$38
|
- |
|
Mei Sun Lau
|
Flat 3, Middle, Block A, Mei Sun Lau
2023-06-15 Market Info |
366ft² |
Leased
HKD$14,000
@
$38
|
- |
|
Mei Sun Lau
|
Flat 7, Low, Block A, Mei Sun Lau
2021-08-15 Market Info |
265ft² |
Leased
HKD$11,800
@
$45
|
- |
|
|
|
| WINNER | |
| Hello%20Windy%20Kwan%20%2C%20I%20have%20just%20seen%20your%20property%20listing%20from%2028Hse%20%20Mei%20Sun%20Lau%20Lease%20HKD%2418%2C000%20%20Property%28ID%3A3860504%29%20.%20Please%20provide%20me%20more%20details%3A%20https%3A%2F%2Fwww.28hse.com.cn%2Fen%2Frent%2Fapartment%2Fproperty-3860504%3Ft%3D1779535033%20%20 | |